W sobotę, 24 kwietnia br., w kościele pw. Najświętszej Maryii Panny Królowej Polski w Świdnicy, podczas Mszy św.  o godz. 12.00 sprawowanej pod przewodnictwem bp. Adama Bałabucha, uroczyste błogosławieństwo do pełninia funkckji lektora w zgromadzeniu liturgicznym otrzymało 80 dotychczasowych ministrantów oraz błogosławieństwo do pełnienia funkcji ceremoniarza w zgromadzeniu liturgicznym otrzymało 18 dotychczasowych lektorów.

Nowi lektorzy odbyli przygotowania w ramach szkolenia dekanalnego, które były koordynowane przez dekenalnych duszpastrzy Służby Liturgicznej. Nowi lektorzy pochodzą z dekanatów: Miedzylesie, Kudowa Zdrój, Wałbrzych Południe, Wałbrzych Północ, Świdnica Wschód,  Świebodzice, Głuszyca, Piława Górna, Ząbkowice Południe, Bolków, Kłodzko, Dzierżoniów i Bielawa.

Natomiast nowi ceremoniarze brali udział przez kilka miesięcy, przeważnie w formie zdalnej, w przygotowaniach prowadzonych przez diecezjalnego duszpasterza Służby Liturgicznej, którego wspierali księża: ks. Łukasz Basisty, ks. Tomasz Kula i ks. Piotr Sipiorski.

Fotoralcje z uroczystości są dostępne:

Gość Niedzielny - edycja świdnicka:

https://swidnica.gosc.pl/gal/pokaz/6827640.Promocja-ceremoniarzy-i-lektorow-w-diecezji-swidnickiej-2021/5#gt

Niedziela - edycja świdnicka:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=NiedzielaSwidnica&set=a.237374271510887

 ks. Krzysztof Ora

diecezjalny duszpasterz Służby Litugicznej