Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka 28-30 maja w Głębowicach k. Żmigrodu.

„Ja jestem z wami” - rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w dniach 28-30 maja 2021 roku w zespole poklasztornym Ojców Karmelitów Garnierówka przy  parafii pw. Najświetszej Maryi Panny z Góry Karmel w Głębowicach k. Żmigrodu.

Rekolekcje te adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. "Takie doświadczenie zupełnie zmienia życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku"- przekonują organizatorzy rekolekcji. Zauważając jednocześnie, że rodzice ci często są pozostawieni sami sobie z tą tragedią. A niektórzy z nich w tym cierpieniu tracą sens życia, wiarę i relacje, a pytanie „dlaczego?” dręczy ich codziennie.

Te rekolekcje organizowane są dla nich po to, by mogli wspólnie z innymi rodzicami po stracie, przeżyć żałobę, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologami i kapłanami.

Początek rekolekcji w piątek (28 maja) o 17.00, a zakończenie w niedzielę o 14.00. W programie msza św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne. Mogą się na nie zgłaszać rodzice z całej Polski, będący na różnym etapie żałoby.

Rekolekcje organizowane są przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Wrocławskiej. Głównym rekolekcjonistą  jest o. Piotr Włodyga, benedyktyn, a w ekipie rekolekcyjnej  są także inni księża, psycholog i rodzice po stracie dziecka.

Zapisy już ruszyły. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 508 098 589 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Fb: Dla rodziców po stracie dziecka

Propozycja do ogłoszeń parafalnych:

Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w dniach 28-30 maja 2021 roku w Głębowicach k. Żmigrodu. Adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach. Rekolekcje organizowane są przez Duszpasterstwo Rodzin przy Kurii Biskupiej we Wrocławiu. Więcej informacji i zgłoszenia pod numerem telefonu 508 098 589 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Informacje dostępne są na stronie www.archidiecezja.wroc.pl.

rekolekcje po stracie2021